Wymyśliłam cię (MP3)



Wymyśliłam cię (MP3) – thriller psychologiczny, który nie daje o sobie zapomnieć

Wymyśliłam cię (MP3) to pozycja dla tych, którzy lubią historie, gdzie prawda nie jest oczywista, a motywy bohaterów potrafią zmieniać się w trakcie śledztwa. Autorka i autor serwują emocje w tempie, które trudno zatrzymać: najpierw zniknięcie nastolatki, potem narastające podejrzenia, w końcu pytania, na które nie ma prostych odpowiedzi. W tle zostaje niepokój, poczucie winy i to, jak łatwo w zamkniętym świecie liceum uruchomić lawinę plotek oraz oskarżeń.

Fabuła zaczyna się od szokującego wydarzenia: w prestiżowym liceum Freuda znika Dagmara. Ostatni raz widziano ją w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu. Część osób uznaje, że dziewczyna – zmagająca się z depresją – postanowiła uciec i zacząć od nowa. Jednak dwa miesiące później wychodzą na jaw fakty, które zupełnie zmieniają perspektywę.

Dagmara zniknęła… a podejrzenia spadają na najbliższych

W centrum historii znajdują się Marta, Sara i Wiki – skonfliktowane z Dagmarą nastolatki, które w oczach śledczych oraz otoczenia stają się naturalnym kierunkiem poszukiwań. To właśnie mechanizm „łatwych winnych” napędza napięcie: gdy brakuje odpowiedzi, ludzie dopowiadają brakujące elementy. A kiedy wchodzi w grę cierpienie, tajemnice i presja szkolnego środowiska, każda kolejna informacja może być zarówno kluczem, jak i kolejną pułapką.

W trakcie rozwoju wydarzeń czytelnik (a w formie audio również słuchacz) dostaje coraz więcej powodów, by nie ufać własnym pierwszym wrażeniom. Pojawia się pytanie, które brzmi jak cios: dlaczego Dagmara uciekła, czy w ogóle żyje i jak jej zniknięcie wiąże się z popularnym w sieci wyzwaniem samobójców, przez które zmarł inny nastolatek. To właśnie te powiązania sprawiają, że Wymyśliłam cię (MP3) staje się czymś więcej niż klasyczną zagadką – to opowieść o konsekwencjach, które rozlewają się poza ekran.

Jeśli szukasz thrillera psychologicznego, który prowadzi przez mroczne zakamarki emocji i relacji, ta historia ma odpowiedni ciężar gatunkowy. A jednocześnie tempo oraz konstrukcja napięcia sprawiają, że chce się słuchać dalej.

Dlaczego warto wybrać wersję MP3 i słuchać „Wymyśliłam cię” w swoim tempie

Format MP3 daje wygodę: możesz wrócić do kluczowych momentów, wręcz „przewijać” czas w głowie, a fabuła sama dopasowuje się do dnia. To szczególnie istotne w przypadku historii, gdzie drobne sygnały potrafią zmienić interpretację całej sytuacji. W thrillerach psychologicznych detale to paliwo dla podejrzeń – i tu detale naprawdę pracują.

Wymyśliłam cię (MP3) sprawdza się zarówno wtedy, gdy masz chwilę na spokojne zanurzenie się w narracji, jak i wtedy, gdy potrzebujesz czegoś, co zajmie myśli i pozwoli na chwilę odsunąć codzienność. To jedna z tych opowieści, które wciągają tak mocno, że przestajesz liczyć minuty – i zaczynasz liczyć pytania, które domagają się odpowiedzi.

Marcel Moss i świat liceum Freuda

Za historią stoi Marcel Moss, autor bestsellerowej serii „Liceum Freuda”. Jeśli znasz ten klimat, wiesz, że to miejsce, w którym nastoletnie emocje nie są tłem – one są mechanizmem napędowym. Jeśli natomiast dopiero zaczynasz, Wymyśliłam cię (MP3) jest świetnym wejściem: pokazuje napięcie, które rodzi się z relacji, a potem rozsadza wszystko od środka.

Specyfikacja produktu Wymyśliłam cię (MP3)

Wybierając audiobook, warto trzymać się konkretów. Poniżej znajdziesz dane techniczne oraz identyfikujące produkt, dzięki którym łatwo dopasujesz go do swoich potrzeb.

Parametr Wartość
Nazwa Wymyśliłam cię (MP3)
SKU b169225e1247
Cena 33.92 zł
Autor Marcel Moss
Tytuł Nie wiesz dlaczego
Wydawca Filia
Rok wydania 2022
Ilość stron 320
EAN 9788382801095

„Wymyśliłam cię (MP3)” – dla kogo ta historia będzie najlepsza

To tytuł dla osób, które lubią thrillery psychologiczne oparte na konfliktach, manipulacji emocjami i stopniowym odsłanianiu prawdy. Jeśli interesują Cię historie, w których zniknięcie nastolatki staje się punktem zapalnym dla kolejnych tajemnic, a śledztwo odsłania mroczne powiązania z internetowymi zjawiskami, ta pozycja będzie strzałem w dziesiątkę.

Wciąga też warstwa społeczna: pokazuje, jak łatwo wpaść w spiralę podejrzeń, jak szybko ludzie szukają sensacji i jak konsekwencje działań mogą przejść daleko poza jeden incydent. Właśnie dlatego Wymyśliłam cię (MP3) ma w sobie coś więcej niż samą zagadkę – jest też ostrzeżeniem i emocjonalnym komentarzem do tego, co dzieje się wokół młodych ludzi.

  • Jeśli chcesz historii o zniknięciu, która nie przestaje zaskakiwać, wybierz „Wymyśliłam cię (MP3)”.
  • Jeżeli lubisz napięcie budowane przez relacje i psychologię postaci, ten tytuł będzie trafiony.

To także dobry wybór, gdy potrzebujesz krótkiej ucieczki od codziennych myśli – bo słuchanie tej historii potrafi wciągnąć tak, że na chwilę przestajesz analizować własne zmartwienia. A gdy wracasz do rzeczywistości, masz w głowie kolejne pytanie: dlaczego Dagmara zniknęła i jak daleko sięga prawda.